Länets första historiska Distriktsmästerskap i Padel! 👍 (Gruppspelet finnes här!)

Hej!
Nu är det nära, ett par dagar kvar tills länets första historiska
Distriktsmästerskap i Padel!👍

Nu är lottningen klar, vi är i dagsläget 30 stycken herrlag.
Och sex stycken damlag.
( se lottning längst ner)
Dvs det finns två platser kvar i herrklassen och tio platser kvar i damklassen. Så om nån vet nån som är sugen är det bara att höra av sej.

På lördag spelas herrarnas poolspel.
Där grupp 1, 3, 5, 7 börjar kl 08.00.
Grupp 2, 4, 6, 8 börjar sina matcher kl 13.00.
Damerna kommer att börja sitt poolspel på söndag kl 08.00.
Finalspelet kommer att börja ca 10.00 på söndag.

Det kommer finnas mackor, toast, fika,kaffe mm att köpa i hallen under dagen!

Det finns även möjlighet till massage på lördag för trötta ben och ryggar under en del av dagen.

Har ni några frågor så hör av er till
Mats på 070-5142550
eller Martin på 070-366 28 21
Väl mött på lördag.👍👏🏻🎾

Grupp 1 Damer
Frida Eriksson/Marielle Englund
Falun
Linn Hansdotter/Eva-Karin Fridell
Avesta
Pia Bäcklin M/ Malin Söderlund
Säter

Grupp 2
Maria Holen-Björklund/Cristina Gomez-Aleman
Avesta
Emelie Andersson/Helene Hedin
Säter
Sara Sissela/Karin Hällbo
Säter

Grupp 1 Herrar
Carl Lie/Joel Stenlund
Falun
Mattias Åberg/Tobias Andersson
Säter
Rasmus Sandström/Mattias Pettersson Avesta
Janne Ås/ Niklas Westman Falun

Grupp 2
Andreas Hedlund/Johan Eklund
Falun
Hjalmar Isberg/Manne Belin
Borlänge
Tommie Lundgren/David Björklund
Falun
Jonathan Wigert/Mattias Sunnanäng Leksand

Grupp 3
Samuel Boman/Andreas Isaksson
Avesta
Samuelsson/Mårts
Säter
Anders Olofsson/ Thomas Lodin
Borlänge
Daniel Björklund/Henrik Fjellstedt
Falun

Grupp 4
Mikael Koij/Albin Glad
Falun
Viktor Lantz/Torbjörn Segerström
Avesta
Niklas Grimstedt/ Reine Pettersson
Borlänge
Roro Yakoub/Mikael Strand
Falun

Grupp 5
Mikael Axelsson/Gustaf Forsberg
Säter
Peter Samuelsson/Mats Lennström
Borlänge
Fredrik Torstensson/Håkan Brandow Leksand
Fredrik Bylund/Per Bergström
Falun

Grupp 6
Mats Hedman/Martin Larsson
Borlänge
Niklas Fredling/Tommy Jacksson
Falun
Jens Theander/Claes Norling
Leksand
Jonas Carlgren/Mattias Carlgren
Falun

Grupp 7
Stefan Andersson/Staffan Rosengren Säter
Johan Olofsson/Stefan Wadin
Avesta
Håkan Nyström/Patrik Högberg
Säter

Grupp 8
Linus Persson/ Jacob Rajalachti
Borlänge
Björn Pettersson/Fredrik Wiklund
Leksand
Arvid Appelqvist/Gustav Schelin
Borlänge